Dopasuj emocje

Karty pracy: „Dopasuj emocje”

przez Magda

Karty pracy „Dopasuj emocje” bazują na 6 zdjęciach. Fotografie przedstawiają różne sytuacje w których ludzie przeżywają emocje: radość, złość, strach, smutek, wstręt i zdziwienie. Jest to 6 podstawowych emocji wg Ekmana. Na ostatniej stronie znajduje się 6 „buziek”, które odzwierciedlają emocje z fotografii.

Karty emocje
Karty emocje

Poniższe karty pracy można wykorzystać na kilka sposobów. „Buźki” z ostatniej strony kart pracy wycinamy (sami lub dziecko pod opieką opiekuna). Zadaniem dziecka jest dopasowanie wyciętych „buziek” do fotografii, które przedstawiają taką samą emocję, co „buźka”. Dodatkowo zdjęcia można wykorzystać do rozmowy z dzieckiem na temat emocji. Możemy zapytać np. o to, co dzieje się na zdjęciu, jakie emocje przeżywa osoba na zdjęciu, skąd taka emocja mogła się wziąć. Dodatkowo można nawiązać rozmowę na temat emocji dziecka, zapytać kiedy ostatni raz przeżywało np. strach, co się wtedy wydarzyło. Warto również porozmawiać o możliwych sposobach poradzenia sobie z trudnymi emocjami.

Karty pracy „Dopasuj emocje” możesz pobrać TUTAJ.

Zapraszam do śledzenia psychologiem.pl w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i aktualnościami – Instagram Facebook.

Źródło grafik wykorzystanych w kartach: Freepik, Katemangostar, yanalya, drobotdean, peoplecreations

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz

Ta strona używa ciasteczek by dostosować ją do Twoich potrzeb. Rozumiem Dowiedz się więcej