Pociąg emocji

Pociąg emocji

przez Magda

Przedstawiam kolejną pomoc, która przyda się w nauce emocji – „Pociąg emocji”. Tym razem sprawdzi się ona również wśród młodszych dzieci, a szczególnie wśród młodych miłośników pociągów.

Karty pracy „Pociąg emocji”

Propozycje zabawy – Pociąg emocji

Karty pracy należy wydrukować. Każda karta przedstawia pociąg z dwoma wagonami i jedną z emocji: złość, smutek, zaskoczenie, radość. Na ostatniej 6 stronie znajdują się postaci, które znacie już ze Słownika emocji oraz Kart „Emocje”. Zadaniem dziecka jest umieszczenie postaci w odpowiednich wagonach.

Dodatkowo w trakcie wykonywania zadania opiekun – rodzic, nauczyciel czy terapeuta powinni przeprowadzić z dzieckiem rozmowę na temat emocji. Można rozmawiać o tym, co to jest np. radość, kiedy się ona pojawia, kiedy dziecko ostatnio czuło radość, co się wtedy wydarzyło itd. Rozmów o emocjach nigdy za wiele 🙂 !

Zadaniem bonusowym może być dla dziecka wykonanie rysunków (na odwrocie kartek z pociągami), które przedstawiały by scenki w których np. dziecko czuło daną emocję.

Aby pobrać „Pociąg emocji” kliknij TUTAJ.

Zachęcam do korzystania z innych pomocy dostępnych na stronie.

Zapraszam również do śledzenia psychologiem.pl w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i aktualnościami – Instagram Facebook.

Źródło obrazków: Designed by Freepik

Może Ci się również spodobać

Zostaw komentarz

Ta strona używa ciasteczek by dostosować ją do Twoich potrzeb. Rozumiem Dowiedz się więcej